Lingual Braket Tedavisi Nedir?

Lingual Braket Tedavisi Nedir?

Lingual Braket Tedavisi Nedir? Görünmez diş teli olarak da bilinen lingual diş telleri, neredeyse tamamen görünmez olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir diş düzleştirme tedavisidir.

Lingual Ortodonti Nedir?

Lingual Braket Tedavisi Nedir? Bu tedavi yönteminde diş telleri dişlerin dışına değil iç kısmına takılır. Geleneksel tellere göre en avantajlı yönü estetik görünümüdür, çünkü lingual diş telleri görünmezdir. Bu nedenle hastalar için oldukça iyi bir alternatiftir. Bu teller dişlere az ama sürekli bir baskı uygulayarak dişlerin düz bir şekilde büyümesini sağlar. Lingual ortodonti tedavi süreci kişiden kişiye değişmektedir.

Lingual Ortodonti Tedavisi İlk Muayenede Ne Yapılır?

Lingual ortodonti tedavisinde, tedavi öncesi uzman hekim tarafından röntgen aracılığı ile ilk muayene gerçekleştirilir. Yapılan ilk muayene sonrası ağız içinde bulunan farklı problemler varsa öncelikle onların tedavisi gerçekleştirilir.

Lingual Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Görünmez diş teli tedavisinde ilk olarak hastanı ağız içi röntgen filmi çekilir, sonrasında hastanın ağız içi durumuna ve dişlerin dizilişine göre tel tasarımı yapılır. Ardından hekim tarafından görünmez teller ağız içine yerleştirilir.

Lingual Ortodonti Kimlere Uygulanır?

Görünmez tel tedavisi farklı yaştan kişilere uygulanabilir, fakat bazı fiziksel sınırlamalara sahiptir. Buna göre tellerin iç kısma yerleştirilebilmesi için dişlerin yeterince uzun olması gerekir. Dolayısıyla tedavi, küçük dişlere sahip çocuklar için uygun olmayabilir. Bir diğer faktör de diş kapanış bozukluklarıdır. Düzgün sıralanmamış dişler de bu tedavi için uygun değildir.

Lingual Ortodontinin Etkileri

Görünmez diş telleri her ne kadar daha ince olsalar da sonuç itibariyle diş teli oldukları için yemek yerken birtakım kısıtlamalar getirebilmektedirler. Telleri bükebilme ihtimali sebebiyle sert veya yapışkan bir şey yerken dikkatli olunmalıdır. Görünmez diş teli dile yakın olmasından ötürü ilk başlarda konuşmada bazı zorluklar meydana getirebilir. Tellerin konumu dil hareketlerini etkilese de bu durum zamanla azalacaktır. İster görünür ister görünmez diş teli olsun, ağız hijyenine özen gösterilmelidir. Dişler düzenli olarak fırçalanmalı, diş ipi kullanılmalıdır. Görünmez tel tedavisinde, tedavi gören kişilerin tedavi sırasında ve sonrasında hekimlerinin söylediği işlemleri doğru şekilde uygulamaya devam ettirmeleri ile kalıcı bir sonuç elde edilebilir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.