Gülüş Dizaynı Nedir?

Gülüş Dizaynı Nedir?

Gülüş Dizaynı Nedir? Gülüş tasarımı, diş ve diş etlerindeki uyumsuzlukların hastaların ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda yüz şekline göre daha estetik ve doğal bir görünüme kavuşmasını amaçlayarak yapılan tedavi planlamasıdır. Gülüş tasarımı tedavisi genellikle ortodonti, cerrahi, protez ve dişeti uygulamalarının tek başına veya birlikte planlanmasıyla gerçekleştirilir. Gülüş tasarımı kalıcı bir tedavidir..

Ne Zaman Kullanılır?

Gülüş Dizaynı Nedir? Gülüş tasarımı tedavisi diş ve diş etinde bozukluk, çapraşıklık veya orantısızlık ve renkleme gibi durumlarda tercih edilir.

Gülüş Dizaynının Avantajları

Gülüş tasarımı ile hastanın görünümü ve fonksiyonu daha iyi hale gelir. Gülüş tasarımı, hastaya özgüven kazandırır. Ayrıca çiğneme işlemini olması gereken haline getirir.

Gülüş Tasarımında Hangi Uygulamalar Yer Alır?

Estetik gülüş tasarım tedavisinde, birçok farklı işlem ve uygulama yer alabilir. Bu noktada amaç tek tip diş görünümü elde etmek değildir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, ağız ve diş yapısına ve beklentilerine uygun olarak bir tasarım oluşturulur. Yapılan tasarımlarda da sıklıkla aşağıdaki tedaviler uygulanır:

 • Çürük diş varsa ve diş etlerinde de rahatsızlık söz konusu ise öncelikle bunların tedavi edilmesi sağlanır.
 • Diş temizleme işlemi yapılır.
 • Diş etlerinin yukarda veya aşağıda olma durumu varsa bunlar düzeltilir.
 • Diş beyazlatma işlemi yapılır.
 • Diş eksikliği varsa bunlar implant, dolgu ve protez uygulamaları ile tamamlanır.
 • Diş üzerine porselen, zirkonyum ve lamine kaplama uygulaması yapılır.
 • Gerekli durumlarda hastalara diş teli tedavisi yapılır.

Estetik Gülüş Dizaynı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı tedavisinde birçok aşama bulunmaktadır. İlk aşamada hastanın tedavi beklentisi ve estetik ihtiyacı belirlenir. Sonrasında fotoğraf ve video çekimleri yapılır, alt ve üst çeneden ölçüler alınır. Tüm bu veriler doktor tarafından dijital ortamda değerlendirilerek öngörülen gülüş tasarlanır. Bu tasarım üzerinden bir silikon kalıp elde edilir ve hastanın dişlerinin üstüne yerleştirilir. Ayna karşısında veya kamera ile tasarım incelenir. Yaklaşık 2 seans boyunca tasarım hastaya ağız içinde gösterilir.

Daha sonrasında doktor, en iyi gülüş tasarımını elde edebilmek için ne gibi işlemler yapılması gerektiğine karar verir. Kabul edilen dijital tasarıma göre tedavi sürecine başlanır. Bu süreçten itibaren yaklaşık 3 seansta sonuç elde edilir. Gülüş tasarımı tedavisi sonrasında hastalar mutlaka ağız hijyenine özen göstermeli, rutin kontrollerini ihmal etmemelidirler.

Gülüş Tasarımında Neden Provanın Önemi

Gülüş tasarımında provanın asıl amacı hastanın gülüş tasarımını onaylaması, onaylamadığı yerleri belirtmesi ve bunların değiştirilip düzeltilmesidir. Bu değişiklikler aynı seans içerisinde yapılabildiği gibi birkaç seansa da kayabilir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.