Ortodontik Tedavi Nedir?

Ortodontik Tedavi Nedir?

Ortodontik tedavi nedir ve ağız ve diş ile ilgili hangi problemlerin tedavi edilmesinde başvurulur birlikte inceleyelim. Ortodonti genel olarak çene yapısındaki bozukluklarla ve dişin yapısı ile ilgilenen bir bilim dalıdır. En çok da dişlerdeki şekil bozuklukları ve çapraşıklık sorunlarının düzeltilmesi için başvurulan bir alandır. Genel olarak dişlerin normal yapıda olmasını engelleyen sorunların düzeltilmesi için bu alanda başvurulması ve tedavi olunması gerekir.

Ortodonti Nedir?

Ortodontik Tedavi Nedir? Ortodonti dişlerin normal yapıda olmamasından kaynaklı olarak görülen çapraşık sorunlarının ve diş yapısındaki bozuklukların düzeltilmesi için başvurulan bir diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Dişlerin çapraşık görünmesi, birçok kişi için önemli bir sorundur. Bu sorun nedeniyle pek çok kişi ortodontik tedavilere başvurmaktadır. Ortodonti tedavileri arasında en yaygın olarak tercih edilen yöntem diş teli tedavisidir. Diş teli tedavisi ile birlikte kısa sürede çapraşık ve ayrık diş sorunları düzeltilmektedir.

Ortodontik Problemler Nasıl ve Neden Oluşur?

Ortodontik problemler genel olarak hastaların alt çenesindeki bozukluklardan kaynaklı olarak yaşanır. Alt çenenin ileride ya da geride olmasından kaynaklı olarak iskeletsel sorunlar var olabilir. Bunların düzeltilmesi için cerrahi müdahale ya da diş teli ile şeffaf plaka uygulaması yapılır. Ortodontik sorunların oluşmasının en önemli nedenleri ise aşağıdaki gibidir:

 • Bebekken çok fazla biberon ve emzik kullanmak
 • Çocukların parmaklarını ve tırnaklarını emmesi
 • Süt dişlerinin erken veya çok geç çıkması

Ortodonti Tedavi Yöntemleri Nedir?

Ortodonti tedavi yöntemleri arasında pek çok uygulama vardır. Yaşanan ortodontik soruna göre uygun bir tedavi yöntemi vardır. Sizler için hangi tedavi yönteminin tercih edilmesi gerektiğine, detaylı muayene sonrasında karar verilir. Yapılan muayene sonrasında hazırlıklar yapılmaktadır. Birçok önemli ve etkili araç gereçler kullanılarak, ortodontik tedaviler gerçekleştirilmektedir. Ortodonti tedavilerinde kullanılan araçlar aşağıdaki gibidir:

 • Şeffaf plaklar
 • Sabit Ortodontik araçlar
 • Hareketli Ortodontik araçlar
 • Vidalı araçlar Ortodonti tedavi sürecinde alanında uzman ortodonti uzmanları görev alır. Bu uzmanlarla birlikte kişilerin ağız ve çene yapılarına göre var olan sorunların kısa sürede düzeltilmesi sağlanır. Kısa sürede dişlerdeki çapraşıklık bozukluklar ve dişlerin aralarının açık olması gibi durumlar düzeltilebilir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.