Şeffaf Braketli Tedavi Nedir?

Şeffaf Braketli Tedavi Nedir?

Şeffaf Braketli Tedavi Nedir? Şeffaf braketli tedavi dişlerde meydana gelen eğrilik, yamukluk ve düzensizlikten dolayı ortaya çıkan problemlerin giderilmesi için uygulanan tedavilerden bir tanesidir.  Tedavi çoğunlukla daha estetik bir görünüm kazanma amacıyla yapılır. Porselen, safir ve şeffaf plastik malzemeler kullanılarak yapılır. Estetik görünümü sebebiyle sıklıkla tercih edilir.

Şeffaf Braketli Tedavi Nasıl Uygulanır?

Şeffaf Braketli Tedavi Nedir? Tedaviden önce ilk olarak hekim tarafından röntgen çekilir. Ağız içerisinde varsa mevcut problemler tespit edilir ve tedavileri gerçekleştirilir. Sonrasında braketler şeffaf yapıştırıcı ile dişe yapıştırılır ve diş teli braketlere sabitlenir.  İşlem sonrası rutin olarak ayda bir doktora kontrole gidilir.

Ne Zaman Şeffaf Braket Tedavisi Gerekir?

Diş dizilimindeki ve çene yapısındaki uyumsuzluklar yalnızca estetik olarak değil fonksiyonel olarak da rahatsız etmeye başladığında tedavi şeffaf braket tedavisi gerekir.

Şeffaf Braketli Tedavi Avantajları

Şeffaf braketler her ne kadar metal braketlere kıyasla aynı sürede tamamlansa da şeffaf görünüme sahip olması sebebiyle hastalar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca metal braketler kadar dayanıklı bir materyal olup herhangi bir alerjik sonuç göstermez.

Olası Dezavantajlar

Diğer diş teli tedavilerinde olduğu gibi şeffaf braketli tedavide de yeme-içme konusunda dikkatli olunması gerekir. Bu sebeple kabuklu ve çok sert yiyecekler ile asitli içeceklerden uzak durulmalıdır. Bunlara dikkat edildiği sürece herhangi bir sıkıntı meydana gelmeyecektir. 

Ne Zaman Yemek Yenilebilir? Sıvı Tüketilebilir?

Şeffaf braket tedavisinde uygulamadan hemen sonra istenilen zaman yemek yenilebilir ve sıvı tüketilebilir. Hasta 1 gün sonra iş hayatına/sosyal hayatına geri dönebilir.

Tedavi Sonrası

Şeffaf braket tedavisinde işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. Tedavi sonrasında dişlerin hareket etmeye başlamasıyla çok hafif ağrılar hissedilebilir. Şeffaf braket tedavisinde hassasiyet süreci 1 haftadır. Hekim tavsiyelerine uyulduğu sürece kalıcı bir sonuç sağlanacaktır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.