Dim Mağarası

Dim Mağarası

Alanya’ya 11 km uzaklıktaki Dim Mağarası, Alanya’nın doğusundaki Cebel-i Reis Dağı’nın batı yamacında yer alıyor. Açıldığı 1998 yılından bu yana, bölgenin turizm çeşitliliğine katkı sağlayan mağara, Türkiye’nin ziyarete açılan ikinci büyük mağarası.

Bir milyon yaşında olduğu tahmin edilen karstik oluşumlu mağaranın bir bölümünün, tarih öncesi ve sonrası çağlarda, yaşam alanı olarak kullanıldığı, turizme açılmadan önce de keçi barınağı olarak değerlendirildiği söyleniyor.

Deniz seviyesinden 232 metre yükseklikte, yaklaşık 400 metre uzunluğunda, 10- 15 metre genişliğinde ve yüksekliğinde olan mağaranın içerisinde, 2 adet kol bulunuyor. Girişte, sağda kalan bölüm 50 metre, solda kalan bölüm ise yaklaşık 350 metre uzunluğunda. Dim Mağarası, Avizeli Salon, Göl Salonu, Org Salon ve Pamukkale Salon olmak üzere, toplam 4 galeriden oluşuyor. Son kısmında ise, girişten 17 metre daha derinde, yaklaşık 200 metrekare büyüklüğünde, şirin bir göl bulunuyor.

İçerisindeki sarkıt, dikit, sütun, perde makarna ve traverten oluşumlarının çeşitliliği ve çokluğu sayesinde, Türkiye’nin en güzel mağaralarından biri olarak tanınan Dim Mağarası’nın süsü sayılan zengin oluşumları, ziyaretçilerine göz alıcı bir görsellik sunuyor. İçerisindeki konforlu düzenleme sayesinde rahatlıkla gezilen mağara, doğal güzellikleri ile film setlerini aratmayan bir atmosfer yaratıyor.

Yaz kış, 18- 19 derecelik sıcaklığını koruyan ve yılın her dönemi gezilebilen mağara, çevresinin piknik yerleri ve çam ağaçlarıyla kaplı olması nedeniyle büyük ilgi görüyor. Mağaranın giriş kısmındaki seyir teraslarından hem Dim Çayı’nın olduğu vadiyi hem de Alanya Kalesi’ni kuşbakışı izleyebilirsiniz.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.