İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant tedavisi nedir ve tam olarak hangi amaçlarla uygulanır konusu son derece merak edilmektedir. Diş tedavileri arasından oldukça yaygın olarak tercih edilen implant tedavileri, birçok kişi için çok yararlıdır. Çünkü kalıcı diş kaybı yaşayan hastalarda kalıcı protez yapılabilmesi için tercih edilen bir uygulamadır. Genel olarak yapay diş kökü olarak da bilinir ve bu uygulama sayesinde diş köklerini tamamen kaybeden hastalar için, artık kalıcı protez yapabilme şansı oluşmaktadır.

Neden Yapılır?

İmplant tedavisi kişilerin çene kemiği içine yerleştirilen ve protezlerin yerleştirilmesi için yapay diş kökü olan bir uygulamadır. Ağız içinde eksik dişler olması haline, kalıcı protez işlemi yapılamamaktadır. Hatta tamamen diş kayıplarında artık proteze köprü olacak diş olmadığı için hareketli protez bile uygulanamamaktadır. Böyle durumlarda yapılması gereken ise implant tedavisi ile hem sabit hem de hareketli protez uygulaması yapılabilmektedir.

Hangi Durumlarda İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant Tedavisi Nedir? İmplant tedavileri birçok durumda tercih edilen bir işlemdir. Basit olarak kalıcı diş kayıplarında ve sabit protez uygulaması yapılması için gereklidir. Detaylı bir biçimde inceleme yaptığımızda, implant uygulaması yapılması gereken durumlar aşağıdaki gibidir:

 • Alt ve üst çenelerde hiç diş olmaması halinde, protezlerin yerleştirilmesi için
 • Çene kemiklerinde aşırı kemik erimesi olması halinde, protezin tam oturmaması gibi sorunlar olur. İmplant ile bu durum önlenir.
 • Büyük azı dişlerde kayıp olması halinde, hareketli protez yerine sabit protez yapılması için implant yapılır ve üzerine sabit protez uygulanır.
 • Dişsiz alanların fazla uzun olması halinde, gövdelerin uzunluğu protezin kullanımı için sorun olmaktadır. Tamamen dişsiz olan bölgelere uygulanacak olan birkaç implantla birlikte uzun olacak köprülerin dayanıklılıkları artırılabilmektedir. Ayrıca bu şekilde uygulanan protezi ömrü de uzatılabilmektedir.
 • Tek bir diş kaybı olduğunda da komşu dişlerin törpülenmesine gerek olmadan, bu tek dişlik alana implant yerleştirilmesi yapılabilecektir.

İmplant tedavi uygulaması uzman doktor aracılığıyla, klinik ortamında yapılır. Gerekli muayene süreci sonunda hasta bu tedavi için uygunsa, buna göre implant tedavilerine başlanacaktır. Bu konuda daha fazla bilgi almak için, detaylı bir muayene olmanız gerekecektir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.