Karain Mağarası

Karain Mağarası

Antalya – Burdur karayoluna 5-6 km uzaklıktaki Yağca Köyü sınırları içerisinde yer alan Karain Mağarası, Türkiye’nin en büyük doğal mağaralarındandır. Mağarada, 1946 yılından bu yana yapılan kazılar sonucunda, bölgenin günümüzden 500.000 yıl önce de yerleşim için kullanıldığı anlaşılmıştır.

Türkiye’nin içinde insan yaşamış en büyük mağarası olan Karain, Yontmataş, Neolitik, Kalkolitik, Eski Tunç gibi çağlarda ve Klasik Çağ’da, düzenli şekilde yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Neandertal insan izlerine rastlanan mağarada, fil, su aygırı, aslan, zürafa gibi Anadolu’da soyu tükenmiş olanların yanı sıra birçok başka hayvanların da kemikleri bulunmuştur. Bitki ve hayvan kalıntılarıyla, insanlık tarihinin ilerleme sürecine ışık tutan mağara, sahip olduğu değerleriyle, 1994 yılında, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne dâhil edilmiştir.

Klasik Çağ’da daha çok adak yeri olarak kullanılan mağaranın alnı ve dış duvarları üzerinde, Grekçe kitabeler ve nişler yer almaktadır. Mağarada yapılan kazılarda elde edilen arkeolojik buluntular, mağaranın yakınında yer alan Karain Müzesi ve Antalya Müzesi’nde sergilenmektedir. Bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Karain Mağarası, doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve sıra dışı atmosferiyle, ziyaretçilerine birçok farklı duyguyu aynı anda yaşatır. Binlerce yılda oluşmuş fantastik görünümlü sarkıt, dikit ve sütunlar, ilginç jeolojik oluşumları ile oldukça etkileyici travertenler, mağarayı keşfetmek isteyenlere, adeta görsel bir şölen sunar. 

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.