Olympos Teleferik

Olympos Teleferik

Dünyanın en uzun ikinci, Avrupa’nın ise en uzun teleferiği olan Olympos Teleferik, Çamyuva ile Tekirova arasında, Antalya merkezine yaklaşık 57 km mesafede bulunuyor.

Deniz seviyesinden 726 metre yüksekliğinde bulunan alt istasyondan sefere başlayan, 80 kişilik kapasiteli kabinlere sahip teleferik, 10 dakikalık nefes kesen yolculuğun ardından Beydağları Sahil Millî Parkı’nın merkezinde yer alan, 2.365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın zirvesine ulaşıyor.

Türkiye’nin denize yakın en yüksek dağı olan Tahtalı Dağı’na çıkarken sedir ağaçlarını, yalçın yamaç ve vadileri, dağ keçileri, yırtıcı ve ötücü kuş cinsleri, yaban domuzları, kurtlar, bukalemun ve kertenkele gibi yaban hayata ait canlıları görmeniz mümkün.

Zirveye ulaştığınızda ise olağanüstü manzara ve tertemiz dağ havası sizleri bekliyor. Olympos Teleferik muhteşem panoramik görüntüler eşliğinde sonsuzluğu hissetmek, ziyaretçilere sıra dışı bir deneyim yaşatıyor. Zirve noktasında bulunan tesislerde, yemek ve kahve molası verebilir, bolca hatıra fotoğrafı çekebilir, seyir teraslarındaki dürbünlerden çevreyi izleyebilirsiniz. Bölgenin güzelliklerini daha iyi keşfetmek için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Olympos Teleferik şafak vaktinde kızıla boyanan gökyüzüne, gün batımında ise güneşin yumuşak ışınlarına şahitlik etmek isteyen binlerce kişi, dağın zirvesine akın ediyor. Likya Yürüyüş Yolu’nun bir etabı, Tahtalı Dağı’nın eteklerinden geçiyor. Yörenin keyifli parkurlarında, doğa yürüyüşleri yapmak veya bisiklete binmek, bir diğer seçenek. Adrenalini yüksek bir macera dileyenler için tesiste, yamaç paraşütü ve bungee mancınığı da bulunuyor.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.