Hıdırlık Kulesi

Hıdırlık Kulesi

Tarihi Kaleiçi surlarının üzerinde inşa edilen Hıdırlık Kulesi, şehir surlarının güneybatı köşesinde, Karaalioğlu Parkı’nın hemen bitişiğinden Kaleiçi’ne giriş yapılan yolda yer almaktadır. Beydağları’na hâkim muhteşem manzarasıyla ünlü kule, silindir biçimindeki etkileyici mimarisi ile kentin en önemli sembolik yapılarından biridir.

Hıdırlık Kulesi 1’inci veya 2’nci yüzyılda, Roma İmparatoru Hadrianus’un yaptırdığı ve anıtsal bir mezar olduğu düşünülen kule, 14 metre yüksekliğindedir. Alt katı kare planlı olup üst kısmı silindir şeklinde inşa edilmiştir. Alt katında yer alan odada, fresklere rastlanmıştır. Üst katında ise küçük bir gezi alanı bulunur. Yapısı oldukça dayanıklı ve sağlam olan kulenin, iç yapısının nitelikleri nedeniyle, savunma amacıyla kullandığı veya buradan işaret ateşi yakıldığı düşünülmektedir. Bizans Dönemi’nde, kentin savunma sistemine dâhil edilen kule, surlarla birleştirilmiştir.

Selçuklular Dönemi’nde kasr, Osmanlılar Dönemi’nde ise askeri depo işlevi görmüştür. Hıdırlık Kulesi, tarih boyunca, Antalya Körfezi’nden geçen gemiler için gözetleme kulesi olarak da kullanılmıştır. Şehir merkezinde yapacağınız gezi esnasında, Karaalioğlu Parkı’ndan Kaleiçi girişine doğru ilerleyerek kuleye kolayca ulaşabilirsiniz. Atatürk Caddesi üzerinde yer alan Hadrianus Kapısı’ndan giriş yaptığınızda ise Hesapçı Sokak boyunca deniz istikametinde giderek kuleye varabilirsiniz. Antalya Körfezi’nin en güzel seyirlik alanlarından birine sahip kulenin çevresinde, keyifli bir mola vererek, eşsiz deniz manzarasını seyredebilirsiniz.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.